شاید فکر کنید همیشه شاگرد اول‌های کلاس را دخترهایی تشکیل می‌دهند که از دوران دبیرستان و مدرسه هم شاگرد اول بوده‌اند که تا حدودی به شخصیت مورد نظر ما نزدیک است.


 زهرا کبیری متولد ۱۹ آذر ۱۳۷۷ دانشجوی فیزیک دانشگاه صنعتی شریف است که توانسته  مدال نقره کشوری المپیاد فیزیک را کسب کند و اولین مدال خود به همراه دوستان سال گذشته به رهبر انقلاب تقدیم کردند.

 

خودش می‌گوید کنکور برایش موفقیت آمیز نبوده و در واقع برای رسیدن به فیزیک دانشگاه شریف مجبور بوده آن استرس را تحمل کند و گاهی آنقدر فشار استرس زیاد بود که به سراغ نقاشی رفته و کم‌کم تصمیم می‌گیرد که کنکور را رها کرده و به نقاشی رو آورد.

 

او شرایط مذهبی خانواده‌اش را بی‌تأثیر نمی‌داند او مدعی است که خودش در این زمینه رفتار اسلامی تحقیق و به قول دهه هفتادی‌ها سرچ و این مسیر را انتخاب نموده است.

 

او کتاب‌های سید مهدی شجاعی و رضا امیرخانی را بیشتر می‌پسندد او  در رابطه با کتاب «ر ه ش» آخرین اثر رضا امیرخانی می‌گوید: «نوع رسم‌الخط امیرخانی به دلیل اینکه خاص است، نمی‌تواند مخاطب جدیدی جذب کند و این به نظرم یک محوطه برای او ایجاد کرده است. البته اینکه یک کتاب در یک ماه توانسته به چاپ ششم برسد، خوشحال، امیدوار کننده و برخلاف نتیجه و نظرسنجی‌ها در مورد سرانه مطالعه مردم است.»

 

روزنامه فرهیختگان